°C

Nie żyje brytyjski poseł zaatakowany nożem w swym biurze poselskim

David Amess Źródło: Wikimedia Commons / Richard Townshend, CC BY 3.0

Brytyjski konserwatywny poseł David Amess zmarł w wyniku obrażeń, których doznał po tym jak został w piątek wielokrotnie dźgnięty nożem w swoim lokalnym biurze poselskim – poinformowała policja hrabstwa Essex.

Sprawca ataku, 25-letni mężczyzna, został aresztowany na miejscu zbrodni.

Do ataku doszło krótko po godz. 12 w lokalnym biurze poselskim Amessa w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii.

Jak podała stacja Sky News, sprawca wszedł do biura i wielokrotnie ugodził nożem polityka. W piątki, gdy Izba Gmin zazwyczaj nie obraduje, brytyjscy posłowie spotykają się z wyborcami w swoich okręgach.

69-letni Amess był posłem do Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej od 1983 roku. Od wielu lat należał do eurosceptycznego skrzydła partii i przed referendum w 2016 roku poparł brexit.Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku