°C

Szef MEiN podziękował pedagogom za trudny rok związany z pandemią koronawirusa

Fot. PAP/Rafał Guz
 

Trudności, z jakimi państwo walczyli w ostatnim roku: druga fala, trzecia fala, nauka zdalna, nauka hybrydowa, temu wszystkiemu stawiliście czoło – mówił w czwartek do nauczycieli minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Edukacja publiczna jest naszym dobrem wspólnym, a jego twórcami są nauczyciele; jesteście tymi, na których polegamy w kształceniu i wychowywaniu naszej młodzieży- mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości.

🔴 NA ŻYWO | Udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 📖🖋📐

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 14 października 2021

🔴 NA ŻYWO | Udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 📖🖋📐

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 14 października 2021

Szef MEiN podczas uroczystości w kancelarii premiera podziękował pedagogom za bardzo trudny rok związany z pandemią.

„Trudności, z jakimi państwo walczyli w ostatnim roku, licząc od ostatniego 14 października 2020 r., to druga fala, trzecia fala, nauka zdalna, nauka hybrydowa, przystosowanie się, praca, która była jeszcze bardziej ciężka niż ta na co dzień stacjonarna w szkołach. Wszystkiemu państwo stawiliście czoło, wszystkie trudności pokonaliście”

– powiedział Czarnek.

Podkreślił, dzięki temu „przykra konieczność” w postaci nauki zdalnej przynosiła efekty.

Premier: Edukacja publiczna jest naszym dobrem wspólnym

Szef rządu podkreślał, że bohaterami dzisiejszego dnia są nauczyciele.

„Wiemy doskonale, że wiedza praktyczna, wiedza pozyskiwana, poszerzana w szkole jest swego rodzaju jedynie zaczynem, podstawą do kształtowania charakterów, umysłów, ducha naszej młodzieży”

– mówił.

Morawiecki zwrócił też uwagę, że to, jak ważna jest szkoła oraz bezpośredni kontakt, mogliśmy przekonać się podczas nauczania zdalnego w czasie pandemii koronawirusa. Dziękował jednocześnie nauczycielom, że z dnia na dzień stali się „ekspertami od informatyki”. Dodał, że uczniowie inaczej uczą się bez kontaktu z rówieśnikami, a inaczej w bezpośrednim kontakcie.

Zwrócił uwagę, że dzisiaj źródła informacji są dostępne na wyciągnięcie ręki, ale to nie wystarcza do kształtowania postaw, charakterów, do budowania społeczeństwa świadomych obywateli.

Szef MEiN podziękował pedagogom za trudny rok związany z pandemią koronawirusa - Radio Zielona Góra 97,1FM

⬆ Fot. PAP/Rafał Guz

Premier podziękował nauczycielom za codzienne zaangażowanie w kształcenie i wychowywanie młodzieży.

„To wszystko przyczynia się do budowania lepszej Rzeczpospolitej”

– powiedział.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku