°C

Lasy i gmina Czerwieńsk porozumiały się w sprawie drogi

Fot.: Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków
 

Władze gminy Czerwieńsk i nadleśnictwa Zielona Góra porozumiały się w sprawie wykorzystania drogi na cmentarz w Leśniowie Wielkim. Sprawa jest o tyle ciekawa, że istniejące od niepamiętnych czasów dojście na nekropolię prowadzi przez teren należący do Lasów Państwowych, które teoretycznie mogłyby drogę zamknąć.

– Dogadujemy się jednak i w tym przypadku jest podobnie – zapewnia Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

Dodajmy, że wszystko wzięło się z potrzeby budowy kaplicy na cmentarzu w Leśniowie Wielkim. Aby móc budynek postawić, trzeba mieć prawo władania drogą do niego prowadzącą. W związku z tym gmina i Lasy Państwowe muszą sprawę formalnie uregulować.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku