°C

W jakich warunkach pracują Lubuszanie?

Fot. Pixabay
 

Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące warunków pracy w 2020 roku.

Badania dotyczą kwestii bezpieczeństwa oraz ilości zatrudnionych w warunkach zagrożenia. Województwo lubuskie na tle innych regionów Polski zajmuje siódme miejsce, przy czym na pierwszym miejscu jest województwo śląskie.

Jak mówi Elżbieta Adamska z Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych, w Lubuskiem w 2020 roku w warunkach zagrożenia pracowało 10 tysięcy pracowników. Osoby te były zatrudnione między innymi w rolnictwie, przemyśle czy transporcie:

 Najwyższy wskaźnik zatrudnionych w warunkach zagrożenia w regionie odnotowano w powiecie zielonogórskim:

W badaniach brano pod uwagę takie zagrożenia jak działanie substancji chemicznych, pyłów, hałasów czy wibracji.Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku