°C

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

fot. K.Gonera
 

Dziś w kalendarzu przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Celem tego święta jest łamanie stereotypów dotyczących ludzi w sędziwym wieku. Ma on także podkreślić rolę seniora w społeczeństwie.

Jak mówi opiekun studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Anna Lipiecka, seniorzy to ludzie otwarci, serdeczni i wciąż pełni zapału:

W tym dniu warto pamiętać o najbliższych osobach starszych, ale również o osobach samotnych. – Choć namiastkę ciepła potrzebującym dostarcza Dom dziennego pobytu – mówi Danuta Siemiątkowska z żagańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:

Raz w tygodniu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej spotykają się członkinie klubu Dzierganki. Jak same mówią, to czas na rozmowy i śmiech:

Dzień Osób Starszych uchwaliło Zgromadzenie Ogólne ONZ.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku