°C

Próbował ukraść katalizator z ciężarówki. Został złapany na gorącym uczynku

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował ukraść wart ok. 5 tys. zł katalizator z auta ciężarowego. 39-latek przyznał się do winy. Grozi mu do pięciu lat więzienia – poinformowała w czwartek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Dodała, że mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Śledczy ustalają teraz, czy nie stoi on za innymi kradzieżami samochodowych katalizatorów.

Do ujęcia mężczyzny doszło w piątek (24 września br.). Podczas patrolowania miasta policjanci zauważyli mężczyznę, który majstrował przy pojeździe dostawczym i nerwowo się przy tym rozglądał.

Funkcjonariusze wybiegli z radiowozu, ponieważ mieli przypuszczenie, że mężczyzna ten próbuje ukraść katalizator. Na widok mundurowych zaczął uciekać, trzymając w ręku szlifierkę kątową.

Podczas ucieczki mężczyzna porzucił narzędzie, przeskoczył przez płot i próbował zgubić policjantów. Po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany. Okazało się, że przy pomocy szlifierki chciał wyciąć katalizator z pojazdu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku