°C

Policja apeluje. Nie daj się oszukać

Fot. Envato
 

Kolejne osoby z powiatu żarskiego utraciły swoje oszczędności. Przyczyną jest brak ostrożności w sieci, chęć szybkiego zysku i nadmierne zaufanie.

Policja ostrzega przed nowymi sposobami wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Jak mówi komisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, korzystając z internetowych aukcji, trzeba być naprawdę rozważnym:

– Wszystko zaczyna się pozornie normalnie. Później pojawia się konieczność kliknięcia na link lub ściągnięcia jakiegoś oprogramowania. I tu zaczyna się problem – dodaje funkcjonariuszka:

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego można odnaleźć listę podmiotów, w związku z działalnością których złożono zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku