°C

Sebastian Świderski prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

źródło: PZPS
 

Sebastian Świderski został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Świderski otrzymał 88 głosów, przy 2 głosach wstrzymujących.

Świderski był jedynym kandydatem po tym jak pozostałych sześciu wycofało się z ubiegania się o stanowisko prezesa. Pierwszy uczynił to w poniedziałek rano jeden z głównych faworytów – Ryszard Czarnecki, dotychczasowy wiceprezes ds. międzynarodowych. Jako drugi wycofał się obecny prezes Jacek Kasprzyk. Potem o rezygnacji poinformowało czterech pozostałych kandydatów: Andrzej Lemek, Tomasz Paluch (prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej), Konrad Piechocki i Witold Roman. 

A na zjeździe PZPS-u jest też Roman Luczek, sekretarz Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, który jest jednym z 5 delegatów z naszego województwa. I tak opowiadał nam o wydarzeniach, do których doszło na zjeździe:

 

A Świderski, urodzony w Skwierzynie w 1977, karierę zawodniczą zaczynał w Gorzowie, gdzie przez 5 lat (1995-2000), jako senior reprezentował Stilon Gorzów Wielkopolski, następnie m.in. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koęxle To również siatkarski wicemistrz świata (2006) i wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2015 roku był prezesem zarządu ZAKSY. Klub pod jego wodzą zwyciężył między innymi w rozgrywkach Ligi Mistrzów (2020/21).

I dodajmy jeszcze, że szef LZPS Tomasz Paluch został wybrany do 23-osobowego zarządu związku. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku