°C

Młodzi lekarze z Zielonej Góry najlepsi w Polsce!

Fot. Envato
 

Absolwenci Collegium Medicum na Uniwersytecie Zielonogórskim najlepszymi młodymi lekarzami w Polsce! Takie są wyniki końcowego egzaminu lekarskiego, który zdawali niedawno absolwenci pierwszego rocznika kierunku lekarskiego na zielonogórskiej uczelni.

Jak się okazało, młodzi medycy z Zielonej Góry zdali ten egzamin najlepiej w Polsce, przewyższając swoimi wynikami m.in. absolwentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Uniwersytetów Medycznych w Gdańsku, Katowicach czy Warszawie.

– To wielki sukces naszych studentów, a dla nas ogromna radość i powód do dumy – mówi prof. Agnieszka Ziółkowska, dziekan Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Prof. Agnieszka Ziółkowska podkreśla, że końcowy egzamin lekarski to najważniejszy egzamin, jaki zdają studenci medycyny. Jak zaznacza, to swego rodzaju podsumowanie sześciu lat studiów, a także przepustka do dalszej kariery zawodowej:

Do końcowego egzaminu lekarskiego przystąpiło 51 absolwentów Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, czyli wszyscy studenci z rocznika 2015/2016, którzy jako pierwsi rozpoczęli studia na kierunku lekarskim w Zielonej Górze.

– Za nimi bardzo trudny i wymagający egzamin, więc wyniki, jakie uzyskali cieszą nas tym bardziej – dodaje prof. Ziółkowska:

 

Dodajmy, że absolwenci Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego uzyskali na końcowym egzaminie lekarskim średnią dochodzącą do 167 punktów. Na drugim miejscu, z trzema punktami straty do studentów z Zielonej Góry, znaleźli się absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, a na trzecim młodzi lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku