°C

Dziś Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

fot. K.Gonera
 

Dziś w kalendarzu przypada Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. Celem wydarzenia jest popularyzacja tej formy komunikacji, aby osoby niesłyszące nie czuły się wyobcowane w społeczeństwie.

Na całym świecie jest ponad 70 milionów osób korzystających z języków migowych. Dzień ten ustanowiła w 2017 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, aby zwrócić uwagę na ochronę tożsamości niesłyszących.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Żaganiu używanie języka migowego jest codziennością. Jak mówi dyrektor placówki, Renata Socha podstawowe gesty już zapewniają bazę do komunikacji:

– Ośrodek inwestuje w kolejnych wychowawców – dodaje dyrektor:

– Od kilku lat to dostosowywanie infrastruktury postępuje. To małe kroki, ale zawsze kroki ułatwiające życie – dodaje Renata Socha:

Przypomnijmy, symbolem ludzi niesłyszących jest motyl.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku