°C

Kolejni seniorzy oszukani „na policjanta”. Stracili łącznie 50 tys. złotych!

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Policjanci z Nowej Soli odnotowali w tym tygodniu dwa oszustwa "na policjanta". Łupem przestępców padła gotówka i biżuteria o łącznej wartości około 50 tys. zł – poinformowała w środę Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

 

„Pomimo licznych apeli, nie tylko policji, ale również wielu organizacji i instytucji, nadal zdarzają się osoby, które padają ofiarą oszustów. Ponownie zwracamy się z prośbą o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi”

– powiedziała Sęczkowska.

W poniedziałek w jednej z miejscowości w gminie Nowa Sól starsi ludzie obdarzyli zaufaniem oszustów, którym udało się wyłudzić od nich 24 tys. zł. Następnego dnia oszuści pozbawili całych oszczędności 83-letnią mieszkankę Nowej Soli, wyłudzając od niej 16 tys. zł i biżuterię wartą około 10 tys. zł.

„Oszuści w trakcie trwania rozmowy telefonicznej, wprowadzili seniorów w błąd, podając się za policjanta. Pod pretekstem wpłaty kaucji za spowodowanie wypadku samochodowego przez ich syna, doprowadzili do tego, że starsi ludzie przekazali fałszywemu adwokatowi wszystkie pieniądze”

– wyjaśniła policjantka.

Sęczkowska podkreśliła, że przy zapobieganiu tego typu przestępstwom bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów.

„W tym przypadku nieoceniona jest pomoc rodziny seniorów, która powinna uczulać ich na tego typu sytuacje”

– zaznaczyła.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku