°C

Kolejne 10 mln zł na program „Poznaj Polskę”

Fot. PAP
 

Dokładamy kolejne 10 mln zł na program „Poznaj Polskę" - powiedział w Dąbrówce (Lubelskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że poprzez zwiększenie tych środków, ok. 70 tys. kolejnych uczniów skorzysta z dofinansowanych wycieczek szkolnych.

Minister Czarnek uczestniczył w sobotę w rajdzie rowerowym „Poznaj Polskę” śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym. Podczas wystąpienia w Parku Dźwięków w Dąbrówce nawiązał do programu ministerstwa „Poznaj Polskę”. „To przedsięwzięcie w ramach którego w ciągu kilku dni wydaliśmy już 15 mln zł dla blisko 100 tys. dzieci, które wyjeżdżają w kolejnych dniach na dofinansowane wyjazdy” – podkreślił Czarnek.

Minister edukacji przekazał, że wkrótce zostaną zwiększone środki na realizację tego programu. „Informacja radosna jest taka, że dokładamy kolejne 10 mln zł. W przyszłym tygodniu zbiera się Komisja Finansów Publicznych i dla kolejnych ok. 70 tys. dzieci znów będą środki finansowe na to, żeby jeździć do takich miejsc, jak to właśnie w Dąbrówce, w Kozłówce” – dodał minister.

„Poznaj Polskę” to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Szlak śladami ks. Stefana Wyszyńskiego ma długość ok. 23 kilometrów i prowadzi z Kozłówki do Nasutowa. Niemal cała trasa biegnie po terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego i jego otulinie. Szlak prowadzi po miejscach związanych z pobytem Prymasa Tysiąclecia i przybliża postać błogosławionego. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku