°C

Gen. Janusz Adamczak dyrektorem Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO

Fot. twitter.com/mblaszczak
 

Gen. Janusz Adamczak został wybrany na stanowisko dyrektora Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO - poinformował w sobotę w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.

„Gen. Janusz Adamczak został wybrany na jedno z najważniejszych sojuszniczych stanowisk – dyrektora Międzynarodowego Sztabu Wojskowego NATO. Duży sukces Polski i Pana Generała! Gratuluję!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Generał Adamczak jest przedstawicielem Polski w komitetach wojskowych NATO i UE.

Wyboru na nowe stanowisko pogratulował gen. Adamczakowi w mediach społecznościowych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. „Ważny dzień dla Polski, dla Wojska Polskiego i NATO. Gen. broni Janusz Adamczak został wybrany na stanowisko dyrektora generalnego Międzynarodowego Sztabu Wojskowego. To jedno z najwyższych stanowisk wojskowych w NATO. Gratulacje Panie Generale!” – napisał. 

W latach 2011-2014 gen. Adamczak był dowódcą 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku