°C

Utytułowani pięcioboiści startowali w Drzonkowie

foto: Krystian Machalica
 

17 zawodników i zawodniczek w wieku 40+ startowało dzisiaj w Drzonkowie w IV Zawodach Oldboy w pięcioboju nowoczesnym. Najlepsi okazali się Jan Korsak i Magdalena Idziak.

Pięciobój był tylko z nazwy, bowiem zawody składały się z pływania, a także biegu ze strzelaniem w kategoriach +40, +50 i +60. Na starcie stanęły m.in. Anna Sulima-Jagiełowicz, indywidualna mistrzyni świata z 1998 roku i brązowa medalistka mistrzostw Europy z 1991, oraz Barbara Kotowska, dwukrotna mistrzyni świata z 1985. 

Wśród panów w kategorii open wygrał Jan Korsak, drugi był Grzegorz Olejarz, a trzeci najstarszy uczestnik zawodów, Jan Nowak (64 lata), który mówi, że dzięki uprawianiu sportu jego zdrowie jest w znacznie lepszym stanie:

Najlepszą z kobiet okazała się Magdalena Idziak, która wyprzedziła Agnieszkę Lorenc, Annę Sulimę-Jagiełowicz i czwartą Barbarę Kotowska, która przyznaje, że start ten traktowała przede wszystkim rekreacyjnie:

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku