°C

Sensacja w hali CRS – Mantas zabiera do Słupska 2 punkty!

fot. Jacek Białogłowy
 

Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa drugi mecz w sezonie - sensacyjnie u siebie z Grupą Sierleccy Czarnymi SŁupsk 83-91. Zastal prowadził już w tym meczu prawie 20 punktami, a potem...zgasł.

Pierwsza kwarta to początkowo rozkojarzony Zastal(6 strat w tej kwarcie) i prowadzący długo Czarni. W 8 minucie prowadzili po raz ostatni – po trójce Garreta 13-16. 

A potem Zastal zaczął grać na poważnie. Na przełomie I i II kwarty zaliczył serię 25-3 i w 15 minucie objął 19-punktowe prowadzenie 38-19 po trójce Josepha. 

Do końca II kwarty Zastal kontrolował wynik i prowadził po 20 minutach 48-34.

Trzecia kwarta zaczęła się o trafienia Apića i 50-34 dla Zastalu, a potem zielonogórzanie stracili skuteczność. Dwie trójki za trafił Beech i nagle było tylko 52-44 po serii gości 10-2.

Zastal był w odwrocie – Czarni świetnie trafiali zza obwodu, Zastal pudłował niemiłosiernie, a Czarni uskrzydleni w 29 minucie doszli wicemistrzów Polski!!! Po wolnych Garreta na tablicy wyników było 61-61.

Do końca tej kwarty Zastal już nie trafił! Kibice łapali się za głowy, a goście prowadzenie przez Garreta i Klaasena objęli prowadzenie i po 30 minutach wygrywali 65-61. KWarta 13-31 na niekorzyść ludzi Vidina!!!

Zastal gonił, gonił, Apić wziął na siebie zdobywanie punktów – trafił ich 6 z rzędu, Joseph uderzył za trzy i w 34 minucie Zastalowcy objęli prowadzenie 72-71. 

Czarni nie odpuszczali, twarda walka kończyła się niecelnymi rzutami z obu stron. W 38 minucie remis 80-80. 

Na 36 sekund przed końcem Zastal przegrywał 83-85 i za trzy trafił Kanadyjczyk Klaasen. Zastal nie odrobił już straty i przegrał sensacyjnie z beniaminkiem. 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku