°C

Święto krwiodawców

Fot. Zofia Popielecka
 

Podczas wojewódzkich obchodów z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Filharmonii Zielonogórskiej wręczono wyróżnienia osobom, które od lat oddają krew.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak mówi, że jest to wyjątkowe święto, podczas którego należy podziękować tym, którzy dzielą się życiodajnym płynem:

Państwowe wyróżnienia trafiły do osób, które krew oddają niemal całe swoje życie, wśród nagrodzonych jest strażak Andrzej Wąsik:

Janek Kowalczyk, przewodniczący Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze, podkreśla, że wśród osób oddających krew często są mundurowi:

Przypomnijmy, aby zostać krwiodawcą trzeba mieć skończone 18 lat. Informacje na temat przygotowania do oddawania krwi dostępne są na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku