°C

Myślę więc nie śmiecę

Fundacja Nasza Ziemia
 

Zielona Góra podobnie jak w poprzednich latach włącza się do 28 akcji Sprzątanie Świata, która w najbliższy weekend odbywać się będzie w całej Polsce. Tegorocznej akcji przyświeca hasło „Myślę, więc nie śmiecę”.

Do wspólnego sprzątania w Zielonej Górze zgłosiły się szkoły, przedszkola, firmy, stowarzyszenia, ale i osoby prywatne, łącznie kilkanaście podmiotów, informuje Agnieszka Miszon z Zakładu Gospodarki Komunalnej, który na czas akcji dostarczy uczestnikom worki do segregowania śmieci:

Do akcji włączyło się między innymi stowarzyszenie 4 żywioły. Wraz z mieszkańcami społecznicy posprzątają w najbliższą sobotę okolice ul. Chmielnej. 
Mówi Emilia Konrad, przedstawicielka stowarzyszenia 4 żywioły:

 

Niestety mimo szeroko zakrojonego edukowania społeczeństwa śmieci wciąż przybywa, ubolewa Agnieszka Miszon:

Koordynatorem Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 jest Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku