°C

Idąc na grzyby, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

fot. K.Gonera
 

Wrześniowa pogoda sprzyja wyprawom do lubuskich lasów na grzybobranie. Dla własnego bezpieczeństwa warto zabrać ze sobą telefon. Żarscy policjanci oraz leśnicy radzą, jak zadbać o to, aby wrócić do domu bez szwanku.

Zdarza się, że niedoświadczeni amatorzy grzybobrania często tracą orientację w terenie. – Wybierając się na grzyby, warto dla własnego dobra zwrócić uwagę na kilka zasad – mówi komisarz Aneta Berestecka z żarskiej Komendy Powiatowej Policji:

– Nie przeceniajmy swoich możliwości i znajomości terenu – dodaje komisarz Berestecka:

O rozwagę apelują także leśnicy. – Czasem lekkomyślność może kosztować zdrowie, a nawet życie – podkreśla Michał Szczepaniak z Nadleśnictwa Lipinki:

Pamiętajmy, że kiedy zagubimy się w lesie, należy strać się dotrzeć do najbliższej drogi. To ułatwi poszukiwania.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku