°C

Jakimczuk z brązowym medalem Igrzysk Paraolimpijskich!

ZKS
 

Tomasz Jakimczuk ze Startu Zielona Góra w parze z Rafałem Czuperem ze Startu Białystok zgarnęli brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w tenisie stołowym. W pojedynku o wejście do finału przegrali z Koreą 1-2.

Polska para najpierw pojedynkowała się w deblu, który ostatecznie przegrała 2-3. W kolejnej partii Czuper rywalizował z Jin Cheol Parkiem i o zwycięstwie w tej części decydowała ostatnia partią, którą wygrał Polak i w całym meczu był remis. Wszystko więc zależało od Jakimczuka, który walczył z Soo Yong Chanem. Reprezentant Startu Zielona Góra po wyrównanym pojedynku przegrał 1-3 i polska para została z brązowym medalem.

Jakimczuk podkreśla, że zarówno sam awans na Igrzyska, no i oczywiście medal, to uhonorowanie wielu lat ciężkiej pracy:

Z kolei klubowy trener Tomasza Jakimczuka, Jacek Kaczmarek zaznacza, że trudno było o brak emocji śledząc rywalizację:

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku