°C

Na Wiśle odnaleziono ciało starosty płockiego Mariusza Bieńka

Fot. PAP/Szymon Łabiński
 

Odnalezione w środę na Wiśle w Płocku (Mazowieckie) ciało mężczyzny to zaginiony w niedzielę, po wywróceniu się łodzi, starosta płocki Mariusz Bieniek - podały policja i starostwo powiatowe. Poszukiwania starosty trwały od niedzieli. Jego ciało znaleźli w środę wędkarze ponad 20 km od miejsca wypadku.

„Ujawnione zwłoki to ciało starosty płockiego” – przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. Informację o odnalezieniu ciała starosty płockiego podał w komunikacie także samorząd powiatu płockiego.

„Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r.”

– przekazało w środę starostwo powiatowe w Płocku.

Jak podkreślono w komunikacie, poszukiwania starosty Mariusza Bieńka trwały kilka dni. „Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego – wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył” – napisano w komunikacie, informującym o śmierci starosty płockiego. „Powiat Płocki pogrążył się w żałobie” – podkreślono.

Do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek, doszło w niedzielę wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka. Jak informowała wcześniej straż pożarna, gdy z łodzi wypadło trzech mężczyzn, dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny – jak się okazało starosty płockiego – nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji.

Poszukiwania na Wiśle od miejscowości Świniary w dół Wisły, w kierunku Płocka, kontynuowane w poniedziałek i we wtorek, wznowiono w środę rano. Akcję prowadzone m.in. z udziałem łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej, a także WOPR i przy użyciu sonarów. Patrolowane były też brzegi rzeki, m.in. przez policję i Straż Miejską.

Kondolencje w związku ze śmiercią starosty złożył marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Struzik.

Mariusz Bieniek urodził się w 1983 r. Został po raz pierwszy starostą płockim w 2014 r. – wcześniej był burmistrzem Wyszogrodu w powiecie płockim.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku