°C

Już w sobotę rusza KOZZI FILM FESTIWAL

Daniel Sawicki
 

W Zielonej Górze, Żarach i Szprotawie będzie można od soboty (9 czerwca) oglądać projekcje filmów w ramach Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi Holoubek Głowacki.

W tym roku zostanie zaprezentowanych 30 filmów. Oprócz rodzimych produkcji pokazane zostaną obrazy kanadyjskie i niemieckie.

Dyrektor organizacyjny festiwalu Anna Polus, zapewnia, że każdy koneser kina będzie mógł znaleźć coś dla siebie:

 

 

Marzena Wańtuch z komitetu organizacyjnego, przypomina, że w ramach festiwalu będą też atrakcje dla dzieci:

 

 

 

– Tym razem podczas festiwalu będą do obejrzenia również filmy, które przeznaczone są dla fanów mniej ambitnego kina – dodaje Bartosz Czerniawski, z komitetu organizacyjnego:

 

 

Każdego roku gośćmi festiwalu są gwiazdy polskiego filmu i teatru: aktorzy, reżyserzy, krytycy. Od 2016 roku wydarzeniem specjalnym imprezy jest Krakowski Salon Poezji, a będzie poświęcony twórczości Gałczyńskiego, Miłosza, Świrszczyńskiej w wykonaniu Piotra Cyrwusa i Mai Barełkowskiej.

Będą także twórcy, którzy są od pierwszej edycji: Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor książek, wykładowca akademicki w Szkole Filmowej w Łodzi. Będzie także, przedstawiciel Cottbus FilmFestival, Bernd Buder, dyrektor programowy CFF oraz Lech Dyblik – aktor.

W rozmowach o patronach uczestniczyć będą m.in.: Magdalena Zawadzka, Olena Leonenko i Jan Holoubek. Gościem tegorocznej edycji będzie Sonia Bohosiewicz, aktorka, (rozmowa o książce Aktorki, monodram Chodź ze mną do łóżka, także koncert 10 sekretów Marilyn Monroe).

Lubuskie Konotacje to artystyczne spotkania z twórcami lubuskimi lub związanymi pracą z regionem aktorami: Magdaleną Różczką, Robertem Gulaczykiem, Ernestem Nitą.

Znaczącą rolę podczas festiwalu odgrywa książka filmowa i teatralna. Łukasz Maciejewski, autor interesujących wywiadów z gwiazdami aktorki, będzie podczas spotkań rozmawiał z bohaterkami: Jowitą Budnik, Gabrielą Muskałą, Sonią Bohosiewicz.

 

Informacja powstała przy współpracy z serwisem internetowym

Już w sobotę rusza KOZZI FILM FESTIWAL Radio Zielona Góra 16 czerwca 2021

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku