°C

CIS rekrutuje na kursy zawodowe

fot. M. Czechowska
 

Nowe kwalifikacje i szansa na podjęcie pracy – Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi rekrutację na kolejne kursy zawodowe. To np. pracownik budowlany, sklepowy czy robotnik gospodarczy. Półroczne szkolenia będą realizowane w ramach projektu Lepsze Jutro II.

Mówi Anita Buraczewska, dyrektor Centrum:

Od marca w Centrum Integracji Społecznej trwa kurs na pracowników sklepowych. Jak mówi Elwira, jedna z uczestniczek, zajęcia i praktyki są bardzo efektywne:

Kursy obejmują szkolenia teoretyczne, praktyczne i wsparcie specjalistów – trenerów personalnych, psychologów, doradców zawodowych i terapeutów. Program dostosowany jest do danej grupy – dodaje Karima Krupska, doradca zawodowy w CIS:

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, na kursy zawodowe zostaną przyjęci wszyscy chętni. Do tej pory w ramach projektu „Lepsze Jutro” przeszkolono ponad 600 osób. Zatrudnienie znalazło ponad 30 procent uczestników.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku