°C

Medal dla kombatanta

fot. S. Kordyjalik
 

Mający 99 lat Szczepan Kuka z Białkowa w gminie Lubsko odznaczony został przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, za działalność niepodległościową na dawnych Kresach Rzeczpospolitej.

Cieszący się dobrym zdrowiem Szczepan Kuka podkreślał dziś, że przyszło mu żyć w czasach bardzo zmiennych, gdzie najważniejsze było to, co wyniósł z domu.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenie wręczył wojewoda lubuski. Władysław Dajczak podkreślił, że ważne jest przekazywanie przez takie osoby, jak Szczepan Kuka, wiedzy na temat naszej, polskiej historii.

Szczepan Kuka dziękował za pamięć. Zaprosił gości na swoje setne urodziny, które przypadają w przyszłym roku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku