°C

Dzień Konserwatora Zabytków

fot. UM Wschowa
 

Dziś obchodzimy Dzień Konserwatora Zabytków. Konserwatorzy zajmują się konserwacją, renowacją, rekonstrukcją i zabezpieczeniem obiektów zabytkowych. W Polsce jest 16 wojewódzkich konserwatorów zabytków, którzy podlegają Generalnemu Konserwatorowi Zabytków.

– 11 sierpnia to dzień, gdy nie tylko konserwatorom, ale wszystkim, którzy o zabytki dbają należy się dobre słowo – mówi Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Obecnie, wszystkie kwestie z zakresu ochrony zabytków reguluje ustawa z 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku