°C

Stasiak 13 na Igrzyskach

fot. Marek Staniszewski
 

Reprezentant Olimpii Zielona Góra Sebastian Stasiak zajął 13 miejsce w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Najlepszy Brytyjczyk Joseph Choong, przed Egipcjaninem Ahmedem Elgendym i Koreańczykiem Jun Woongtae.

Stasiak zaczął od rundy rankingowej szermierki, tam był 13. Potem nastąpiła główna rywalizacja w pięcioboju. Zawodnik Olimpii Zielona Góra zaczął od pływania, które zakończył na miejscu 25. Dobrze poszła mu bonusowa runda szermierki, po której zbliżył się do czołówki na miejsce 16. W jeździectwie był 13, ale w klasyfikacji generalnej przed ostatnią konkurencją laser run (bieg+strzelanie) Stasiak był 18, ale dzięki dobremu występowi na koniec (w tej konkurencji był 5) zajął finalnie miejsce 13. Drugi z Polaków, Łukasz Gutkowski na miejscu 12.

Dodajmy, że wczoraj wśród pań na 20 miejscu klubowa koleżanka z Olimpii Zielona Góra Sebastiana Stasiaka, Anna Maliszewska.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku