°C

Maliszewska dwudziesta na Igrzyskach w pięcioboju

Marek Staniszewski
 

Anna Maliszewska z Olimpii Zielona Góra zajęła dwudzieste miejsce w pięcioboju nowoczesnego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wygrała Brytyjka Kate French, druga byłaLitwinka Laura Asadauskaite, a podium zamknęła Węgierka Sarolta Kovacs.

Maliszewska zmagania zajęła od szesnastego miejsca w czwartkowej rundzie rankingowej szermierki.

Dziś odbyła się główna część rywalizacji. Nasza zawodniczka była 26 w pływaniu, w rundzie bonusowej szermierki 17, ale nadal utrzymywała 16 miejsce. 

Potem jednak nadeszła jazda konna, w której wszystko się posypało. Koń odmówił jej dwa razy posłuszeństwa już na pierwszych przeszkodach i było po szansach…Maliszewska spadła na 28 miejsce. 

W ostatniej konkurencji – biegu ze strzelaniem – znakomicie biegowo przygotowana zielonogórzanka była ósma, ale pozowliło jej to awansować tylko na 20 pozycję, co jest dla niej rozczarowaniem. 

Rozczarowany, a nawet wściekły był po zakończeniu rywalizacji trener Andrzej Stefanek:

Polka zgromadziła łącznie 1283 pkt. Triumfowała Kate French (1385 pkt), która o 13 punktów poprawiła rekord olimpijski. Brytyjka wyprzedziła Litwinkę Laurę Asadauskaite (1370 pkt) oraz Węgierkę Saroltę Kovacs (1368 pkt).

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku