°C

Sportowcy Startu pożegnani przed Igrzyskami

foto: Krystian Machalica
 

Choć areny olimpijskie wciąż są oblegane przez sportowców z całego świata, to już wkrótce staną się obiektami zmagań sportowców z niepełnosprawnościami podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Z Zielonej Góry do Tokio pojedzie piątka zawodników. Dziś w siedzibie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjnego Start w Zielonej Górze odbyło się ich oficjalne pożegnanie.

Prezes ZSR Start Danuta Tarnawska, podziękowała sportowcom za uzyskane kwalifikacje, a także życzyła im sukcesów w stolicy Japonii:

Debiutantem na Igrzyskach Paraolimpijskich będzie tenisista stołowy Tomasz Jakimczuk, który kwalifikację uzyskał dzięki tzw. „dzikiej karcie”:

Dla parakajakarki Kamili Kubas będą to drugie Igrzyska. W 2016 w Rio de Janeiro wywalczyła brąz w klasie K1:

Dla parakajakarza Mateusza Surwiło występ w Tokio także będzie drugim startem na najważniejszej sportowej imprezie. Jak sam mówi, nie czuje żadnej presji, związanej ze zbliżającymi się zmaganiami:

Prawdziwym weteranem Igrzysk jest Piotr Grudzień. Tenisista stołowy wystąpi na tak ważnej imprezie po raz czwarty. Jak na razie ma na koncie złoto (Londyn 2012), srebro (Pekin 2008) i dwa brązy (Rio de Janeiro 2016):

Nieobecny w Zielonej Górze był i będzie póki co strzelec Szymon Sowiński. Na pożegnaniu sportowców był obecny trener Startu i kadry narodowej w strzelectwie Marek Marucha. I jak przyznaje, to zawodnik z Zielonej Góry jest typowany jako medalista:

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczynają się we wtorek 24 sierpnia, a potrwają do niedzieli 5 września. 

 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku