°C

Premier spotkał się z kandydatem na kanclerza Niemiec

Fot. facebook.com/MorawieckiPL
 

Zagadnienia międzynarodowe, w tym kwestie bezpieczeństwa energetycznego Europy, a także prawa Polaków mieszkających w Niemczech - były tematem niedzielnej rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem.

O treści rozmowy poinformował szef polskiego rządu na Facebooku.

„W symboliczny dzień 1 sierpnia, spotkałem się z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii, przewodniczącym CDU Arminem Laschetem, który weźmie udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie. Poruszyliśmy bieżące zagadnienia międzynarodowe, w tym kwestie bezpieczeństwa energetycznego Europy” – napisał Morawiecki.

„Rozmawialiśmy także m.in. o prawach Polaków mieszkających w Niemczech, zwiększeniu możliwości nauczania języka polskiego w Niemczech oraz realizacji uchwały Bundestagu dotyczącej budowy miejsca pamięci ofiar II Wojny Światowej w Berlinie” – dodał.

W sobotę, w przeddzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wieńce pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich złożył goszczący na uroczystościach premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet oraz ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku