°C

Mamy złoty medal na Igrzyskach w Tokio! W sztafecie dziewczyna z Drezdenka!!!

fot. TV
 

Polska lekkoatletyczna sztafeta mieszana wywalczyła drugi dla Polski medal na Igrzyskach Olimpiskich w Tokio. W finale biegu na 4x400 metrów ekipa w składzie Justyna Święty Ersetić, Natalia Kaczmarek, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski zajęli pierwsze miejsce i zdobyli złoty medal!

Dla województwa lubuskiego to dodatkowo znakomita informacja, bo Natalia Kaczmarek to dziś zawodniczka AZS AWF Wrocław, ale urodziła się w Drezdenku i jest wychowanką ALKS AJP Gorzów!!!

Przypomnijmy, że wczoraj nasz zespół wygrał półfinał bijąc rekord Europy i było wiadomo, że jest szansa na medal. 

W finale w ogóle pobiegło 9 sztafet, bo wczoraj najpierw była dyskwalifikacja Amerykanów, potem ich przywrócono, przez co z finału wypchnięto Niemcy. Po ich protestach przywrócono ich sztafetę do startu i mieliśmy szerszy niż normalnie(8) zestaw drużyn. 

Na I zmianie w naszej ekipie biegł Karol Zalewski i przybiegł drugi, potem na tor ruszyły nasze panie – Natalia Kaczmarek i Justyna Święty Ersetić, po ich zmianach Polska była trzecia. Na koniec po medal ruszył Kajetan Duszyński – i dał go Polsce. Odparł ataki rywali i przybiegł pierwszy!!! Polska zdobyła mistrzostwo olimpijskie!!!

„Biało-Czerwoni” uzyskali czas 3:09,87 – to nowy rekord olimpijski i kolejny rekord Europy! Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie – Amerykanie.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku