Mamy złoty medal na Igrzyskach w Tokio! W sztafecie dziewczyna z Drezdenka!!!

Polska lekkoatletyczna sztafeta mieszana wywalczyła drugi dla Polski medal na Igrzyskach Olimpiskich w Tokio. W finale biegu na 4x400 metrów ekipa w składzie Justyna Święty Ersetić, Natalia Kaczmarek, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski zajęli pierwsze miejsce i zdobyli złoty medal!

Dla województwa lubuskiego to dodatkowo znakomita informacja, bo Natalia Kaczmarek to dziś zawodniczka AZS AWF Wrocław, ale urodziła się w Drezdenku i jest wychowanką ALKS AJP Gorzów!!!

Przypomnijmy, że wczoraj nasz zespół wygrał półfinał bijąc rekord Europy i było wiadomo, że jest szansa na medal.

W finale w ogóle pobiegło 9 sztafet, bo wczoraj najpierw była dyskwalifikacja Amerykanów, potem ich przywrócono, przez co z finału wypchnięto Niemcy. Po ich protestach przywrócono ich sztafetę do startu i mieliśmy szerszy niż normalnie(8) zestaw drużyn.

Na I zmianie w naszej ekipie biegł Karol Zalewski i przybiegł drugi, potem na tor ruszyły nasze panie – Natalia Kaczmarek i Justyna Święty Ersetić, po ich zmianach Polska była trzecia. Na koniec po medal ruszył Kajetan Duszyński – i dał go Polsce. Odparł ataki rywali i przybiegł pierwszy!!! Polska zdobyła mistrzostwo olimpijskie!!!

„Biało-Czerwoni” uzyskali czas 3:09,87 – to nowy rekord olimpijski i kolejny rekord Europy! Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie – Amerykanie.