Lubuskie ma trzech lekkoatletycznych mistrzów Polski U18

Cztery medale w tym trzy złote zdobyli lubuscy lekkoatleci podczas mistrzostw Polski do lat 18 we Włocławku. Na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy: AZS AWF Gorzów, ZLKL Zielona Góra i Uczniaka Szprotawa.

W chodzie na 5000 metrów tytuł mistrzyni Polski sprzed roku obroniła Magdalena Żelazna z AZS AWF Gorzów, która przekroczyła linię mety z czasem 24:25.83. Co ciekawe to niemal identyczny wynik jak w czerwcu, gdy gorzowianka zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorów:

Podczas mistrzostw Polski 18 latków udanie zaprezentowali się także zawodnicy ZLKL Zielona Góra. Z pięcioosobowej grupy najlepiej spisał się Igor Filar, który wygrał na 400 metrów przez płotki. O wystepie zielonogórskich lekkoatletów mówi Mirosław Krzyżanowski – dyrektor ZLKL:

Po złoty medal w rzucie dyskiem sięgnął Wojciech Lewkowicz z Uczniaka Szprotawa, który uzyskał 60 metrów i 56 cm. Lewkowicz był faworytem imprezy i nie zawiódł. Mówi trener Zygmunt Szwarc:

Srebrny medal w skoku w dal zdobył Gabriel Dziełakowski z LLKS Osowa Sień. Podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego skoczył we Włocławku 6 metrów i 96 centymetrów: