°C

Lubuskie ma trzech lekkoatletycznych mistrzów Polski U18

fot. AZS AWF Gorzów
 

Cztery medale w tym trzy złote zdobyli lubuscy lekkoatleci podczas mistrzostw Polski do lat 18 we Włocławku. Na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy: AZS AWF Gorzów, ZLKL Zielona Góra i Uczniaka Szprotawa.

W chodzie na 5000 metrów tytuł mistrzyni Polski sprzed roku obroniła Magdalena Żelazna z AZS AWF Gorzów, która przekroczyła linię mety z czasem 24:25.83. Co ciekawe to niemal identyczny wynik jak w czerwcu, gdy gorzowianka zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorów:

Podczas mistrzostw Polski 18 latków udanie zaprezentowali się także zawodnicy ZLKL Zielona Góra. Z pięcioosobowej grupy najlepiej spisał się Igor Filar, który wygrał na 400 metrów przez płotki. O wystepie zielonogórskich lekkoatletów mówi Mirosław Krzyżanowski – dyrektor ZLKL:

Po złoty medal w rzucie dyskiem sięgnął Wojciech Lewkowicz z Uczniaka Szprotawa, który uzyskał 60 metrów i 56 cm. Lewkowicz był faworytem imprezy i nie zawiódł. Mówi trener Zygmunt Szwarc:

Srebrny medal w skoku w dal zdobył Gabriel Dziełakowski z LLKS Osowa Sień. Podopieczny trenera Andrzeja Orłowskiego skoczył we Włocławku 6 metrów i 96 centymetrów:


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku