°C

Biden oskarża Rosję o próbę ingerowania w wybory do Kongresu

Fot. PAP/EPA/Alex Edelman

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oskarżył Rosję o próbę ingerencji w wybory do Kongresu zaplanowane na rok 2022.

Według amerykańskiego przywódcy, który spotkał się z szefem wywiadu, rosyjskie działania polegają głównie na rozsiewaniu fałszywych informacji, co ma wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.

„To naruszenie naszej suwerenności. Władimir Putin ma poważny problem, bowiem jego gospodarka oparta jest jedynie o broń nuklearną. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że ma kłopoty co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym”

– powiedział prezydent USA Joe Biden.

Wyraził również zaniepokojenie narastającą falą cyberataków, które dotykają zarówno urzędy jak i prywatne firmy. Według amerykańskiego przywódcy kolejny konflikt zbrojny może być wywołany właśnie naruszeniami w cyberprzestrzeni.

Jesienią przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory do Izby Reprezentantów. Wybieranych będzie również połowa nowych senatorów.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku