°C

Nareszcie! Polska ma pierwszy medal na IO!

fot: PAP/Leszek Szymański
 

W szóstym dniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio - pierwszy medal dla reprezentacji Polski! Wywalczyła go wioślarska kobieca czwórka podwójna.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wyścigu finałowym; przegrały tylko z wioślarkami Chin. Brązowe medale dla Australijek.

Za metą panie na przemian śmiały się i płakały ze szczęścia, a na antenie TVP Sport Marta Sajdak tak podsumowała to, co się wydarzyło:

Na poprzednich igrzyskach Polki, w składzie których płynęły wówczas Maria Springwald-Sajdak i Agnieszka Kobus, wywalczyły brązowy medal i był to do dziś najlepszy wynik w historii.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku