°C

Rau: Dla polskiego rządu sprawa reparacji wojennych nie jest zamknięta

Fot. Envato
 

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau przebywał we wtorek z jednodniową wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Pytany na konferencji prasowej m.in. o kwestie reparacji wojennych Niemiec dla Polski odpowiedział:

"Dla rządu który reprezentuję, ta sprawa bynajmniej zamknięta nie jest".

„Podkreślałem to w czasie rozmów z moim niemieckim odpowiednikiem panem ministrem Heiko Maasem, a dzisiaj także miałem okazję te kwestie podnieść”

– zapewnił Rau.

„Nie kryję, że podniesienie tego tematu spotkało się niekiedy z żywą i zasadniczo otwartą reakcją niektórych rozmówców”

– powiedział minister.

„Natomiast nie spotkałem się dzisiaj z takim zaprzeczeniem, że ta kwestia po prostu nie istnieje. Tak więc stosunek moich rozmówców jest zróżnicowany i na pewno daje podstawy do rozpoczęcia procesu dalszych ustaleń”

– stwierdził Rau.

W programie wizyty ministra Raua znalazło się spotkanie z przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeublem, z wicekanclerzem Niemiec i ministrem finansów Olafem Scholzem oraz ze współprzewodniczącą Zielonych i kandydatką tej partii na kanclerza Annaleną Baerbock.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku