°C

Kolejna akcja bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Fot. Envato
 

W Zielonej Górze rozpoczynają się szczepienia z programu "Szczepienia przeciwko wirusowi HPV w ramach profilaktyki raka szyjki macicy”. Miasto realizuje program od 2009 roku.

Od początku wydało na ten cel prawie 2 mln zł. W tym roku 74 tys. zł. – tłumaczy Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

Szczepienia dotyczą dziewczynek w wieku 13 lat tj. rocznik 2008 – 2009 i odbywają się w przychodni Aldemed. Na szczepienie muszą wyrazić zgodę rodzice lub opiekunowie:

Świadomość co do konieczności szczepień jest coraz większa, a co za tym idzie z roku na rok rośnie liczba wykonywanych szczepień, nie ukrywa zadowolenia Wioleta Haręźlak:

Dlaczego szczepienia przeciwko HPV i ich finansowanie są tak ważne ? Bo – jak tłumaczy Wioleta Haręźlak – specjaliści już w 2009 roku wskazywali, że to jedna z najgroźniejszych chorób, a szczepienia nie są refundowane przez NFZ:

Aldemed rozpoczął już akcję informacyjną w szkołach, a wszelkie informacje można znaleźć w zakładce „szczepienia” na www.aldemed.pl.

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV w ramach miejskiego programu są bezpłatne.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku