°C

Derby dla Stali, choć Falubaz „podgryzał” gospodarzy

PAP/Lech Muszyński
 

Bez niespodzianki w ekstraligowych derbach żużlowców Moje Bermudy Stali Gorzów i marwis.pl Falubazu Zielona Góra. Gospodarze wygrali 48:42, choć przyjezdni wydawali się mieć realną szansę na ugranie remisu. W Stali poniżej oczekiwań pojechał Anders Thomsen (2 pkt), reszta po obu stronach bez większych niespodzianek.

Na początek bardzo dobry start pary Woźniak-Vaculik i w efekcie 5:1 na mecie dla gospodarzy. Ciekawiej było za to w wyścigu juniorskim: dobrze wystartowała para gości, ale Wiktor Jasiński kolejno uporał się z Jakubem Osyczką i Nile Tuftem. Ten ostatni jednak upadł na drugim okrążeniu i bieg został powtórzony bez jego udziału. W powtórce pewna wygrana Jasińskiego a Kamil Pytlewski bezpiecznie dowiózł cenny punkt. Na 5:1 stalowcy wyszli też w trzecim biegu, ale Anders Thomsen spadł na ostatnie miejsce i musiał gonić, wywalczył ostatecznie 1 punkt. W czwartym wyścigu po zderzeniu Jasińskiego z Rafałem Karczmarzem młodzieżowiec Stali został wykluczony a zawodnik z pozycji U24 dowiózł 2 punkty przed Osyczką.

Na otwarcie drugiej serii walka Patryka Dudka z Vaculikiem po starcie na korzyść zielonogórzanina. Matej Zagar daleko przed Thomsenem, który nawet zrezygnował z dalszej jazdy. Bieg szósty bez historii: Bartosz Zmarlik wyraźnie z przodu, Pytlewski daleko z tyłu. W siódmym biegu najlepiej ze startu wyszedł Woźniak, który później skutecznie bronił się przed Dudkiem. Karczmarz zanotował punkt „z urzędu”, bowiem Nile Tuft okazał się być niezdolny do dalszej jazdy po upadku w wyścigu młodzieżowym.

Na otwarcie trzeciej serii dobry start Zagara, ale jeszcze lepszy Zmarzlika, który wygrał. Trzeci Jasiński a Damian Pawliczak upadł tuż przed metą. W dziewiątym biegu raczej spokojne 3:3 (wygrana Woźniaka), choć Karczmarz zaciekle atakował Protasiewicza. I na zakończenie tej serii startów Dudek uciekł Vaculikowi i Thomsenowi. Wynik 34:26.

Zacięta walka w jedenastym biegu dwóch duetów gorzowsko-zielonogórskich zakończyła się zwycięstwem 4:2 Falubazu. Fricke doczekał się „trójki” na wyjeździe po dłuższej przerwie a Zagar obronił się przed Thomsenem. W 12 biegu pojawiła się możliwość załatania dziury po kontuzjowanym Tufcie: Osyczka pojechał z rezerwy taktycznej i zrobił swoje, przywożąc punkt przed Pytlewskim. Przed nimi Vaculik zdecydowanie lepszy od Protasiewicza. W 13 biegu goście wyjechali na 5:1, ale Zmarzlik najpierw wyprzedził jadącego z rezerwy taktycznej Fricke a chwilę później, jeszcze na pierwszym okrążeniu poradził sobie z Dudkiem. 42:36 przed nominowanymi.

W 14 biegu zdecydowane zwycięstwo Zagara, Protasiewicz mocno atakował drugiego Vaculika, ale finalnie dał się niemal na „kresce” wyprzedzić Karczmarzowi. W efekcie remis 3:3 przesądził o zwycięstwie gospodarzy. Na koniec zacięty pojedynek Zmarzlik-Dudek dla lidera Falubazu.Woźniak przed Fricke, więc skończyło się remisowo 3:3 i wynikiem ostatecznym 48:42.

Punkty dla Stali: Zmarzlik 14, Woźniak 12, Vaculik 11, Karczmarz 4, Jasiński 4, Thomsen 2, Pytlewski 1

Punkty dla Falubazu: Dudek 13 (6 startów), Zagar 10, Fricke 9, Protasiewicz 6, Osyczka 4, Pawliczak 0, Tuft 0.

fot: PAP/Lech Muszyński 

 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku