°C

Policyjna akcja „Dla każdego jest miejsce na drodze”

Fot. Lubuska Policja
 

Trwa ogólnopolska akcja policji pod nazwą Dla każdego jest miejsce na drodze. To projekt, w ramach którego funkcjonariusze informują oraz edukują głównie najmłodszych kierowców o tym, jak istotne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Brak wyobraźni, ale przede wszystkim niedostosowanie się kierujących do znaków drogowych jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, często tragicznych w skutkach.

Jak mówi komisarz Aneta Berestecka z żarskiej Komendy Powiatowej Policji winniśmy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu i że droga jest dla wszystkich:

Tylko w pierwszej połowie roku w żarskim powiecie odnotowano 361 kolizji drogowych i 10 wypadków, w których 3 osoby straciły życie, a 8 zostało rannych.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku