°C

Więzienie za wyrzucenie gołębia do kosza na śmieci

Pixabay
 

Pół roku za kratkami spędzi 35 – letni zielonogórzanin Krzysztof S., za znęcanie się nad gołębiem, orzekł Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. We wrześniu ubiegłego roku mężczyzna złapał gołębia i wrzucił ptaka do kosza na śmieci zamykając pokrywę.

Do zdarzenia doszło na zielonogórskim deptaku. Sprawcę udało się ująć dzięki nagraniu z kamery miejskiego monitoringu. Krzysztof S. został oskarżony i skazany za czyn z Ustawy o ochronie zwierząt, poinformowała Radio Zielona Góra prezes Sądu Rejonowego Małgorzata Budrewicz-Macholak:

Wyrok jest surowy, ale jak zaznacza prezes Sądu, kara zawsze musi mieć charakter prewencyjny i oddziaływać na ewentualnych innych sprawców przestępstw:

Wyrok jest prawomocny, sprawca już rozpoczął odbywanie kary więzienia.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku