°C

Krew potrzebna jest nawet w wakacje

fot. K.Gonera
 

Każdego roku krew ratuje życie i zdrowie wielu osobom. Jest potrzebna poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Bezcenna jest także przy operacjach czy chorobach przewlekłych. Niestety nie da się jej wyprodukować. Bezcennym darem jest bezinteresowność krwiodawców.

Niestety w czasie pandemii liczba osób chcących oddać krew drastycznie spadła. Tym bardziej więc liczy się każda jej kropla. I nie ma tu znaczenia czy jest to styczeń czy czas wakacji.

Jak mówi Krzysztof Piwowarczyk z zielonogórskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tak niewiele potrzeba, aby pomóc w walce o życie:

– Zachęcam także tych wszystkich, którzy jeszcze się wahają. To naprawdę nic strasznego. Wbrew temu, co głoszą stereotypy oddawanie krwi nie uzależnia – dodaje Krzysztof Piwowarczyk:

O tym, jak ważna jest krew mówią sami krwiodawcy, ale również ci, którzy z racji wieku lub chorób nie mogę jej oddać, choć chcieliby to uczynić:

Dziennie do żagańskiego Oddziału Terenowego przybywa od kilkunastu do kilkudziesięciu dawców tego cennego surowca.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku