°C

Zastal pod okiem medyków, czeka na pierwsze sparingi i kończy budowę składu

foto: Krystian Machalica
 

Enea Zastal BC Zielona Góra podpisał we wtorkowe południe list intencyjny wraz z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki temu klub będzie szerzej współpracował z wydziałem zielonogórskiej uczelni w sprawach zdrowia zawodników. Oprócz tego Zastal rozmyśla już nad pierwszymi sparingami i szuka uzupełnień w składzie.

Na czym będzie polegała owa współpraca? Wyjaśnia Angieszka Zembroń-Łacny, kierownik Katedry Fizjologii Klinicznej i Stosowanej w Instytucie Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Na konferencji był także obecny trener Enei Zastalu BC Zielona Góra, Oliver Vidin, który po spotkaniu odpowiedział na kilka pytań w sprawie m.ni. budowania zespołu. Klub rozgląda się za przede wszystkim rozgrywającymi. Pojawił się też wątek sparingów, choć na razie wiadomo tyle, że na początek będą to krajowe drużyny, następnie w planach zespoły z Włoch, czy Niemiec:

Zapis całej konferencji poniżej:


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku