°C

Uniwersytet Zielonogórski jednym z trzech liderów w dziedzinie publikacji naukowych

fot. M. Czechowska
 

Uniwersytet Zielonogórski został nominowany przez firmę ELSEVIER do prestiżowej nagrody Research Impact Leaders Awards , przyznawanej za publikacje, które w ostatnich trzech latach miały wpływ na postrzeganie polskiej nauki na świecie.

To już piąta nominacja dla naszej uczelni, informuje Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego:

W edycji konkursu 2020 brane są pod uwagę publikacje powstałe w latach: 2017-2019.

Jak każdego roku UZ znalazł się w doborowym towarzystwie, nie kryje satysfakcji Ewa Sapeńko. Naszymi konkurentami w wyścigu o nagrodę główną są dwie uczelnie, dodaje:

ELSEVIER Research Impact Leaders Award jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspieranie badań oraz rozwoju nauki. Nagroda jest wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych.

Zwycięzcę konkursu poznamy już dziś. Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się wieczorem w Warszawie.

Aktualizacja:

Niestety tym razem Uniwersytet Zielonogórski nie zdobył głównej nagrody. Zwycięzcą w konkursie ELSEVIER Research Impact Leaders Awards w tym roku został Uniwersytet w Białymstoku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku