°C

Dzień bez Telefonu Komórkowego

Fot. Pixabay
 

Dziś w kalendarzu przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. To doskonała okazja, aby go uczcić, będąc choć przez chwilę offline.

Powszechność i całodobowy dostęp do informacji dzięki mobilnym urządzeniom sprawił, że stały się one niemal częścią naszego organizmu. Ich brak często bywa odczuciem dysfunkcji u wielu z nas.

Współcześnie mówi się o zjawisku znanym jako FOMO, z angielskiego Fear of Missing Out. Jest to nic innego, jak lęk przed tym, że ominie nas coś bardzo ważnego. Brak komórki w dłoni często wywołuje poczucie niepewności.

Jak mówi psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży Karolina Dziadkiewicz starajmy się być jak najdłużej off, zwłaszcza w czas wakacji:

Warto również zwrócić uwagę, aby najmłodsi członkowie naszych rodzin nie spędzali godzin z telefonem w ręku i wzrokiem wpatrzonym w ekran jego wyświetlacza:

Historia pierwszych połączeń bezprzewodowych sięga lat 40 ubiegłego stulecia.

Dzień bez telefonu – to może być 1. dzień wychodzenia z FOMO


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku