°C

Trzeba złożyć deklarację CEEB

fot. UM Police
 

Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca budynku będzie zobowiązany do złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, które w swojej mocy cieplnej nie przekraczają 1 MW. Samorządy, ponieważ to również tam można składać oświadczenia, przygotowały się do akcji spisowej.

– Pamiętajmy, że deklaracje dotyczą zarówno budynków i lokali mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, a więc ogrzewanych altan na terenie ogrodów działkowych, domków letniskowych, garaży, lokali przemysłowych, biurowych, gastronomicznych czy handlowo-usługowych – tłumaczy Lech Miszewski, wójt Wymiarek:

Informację można będzie złożyć w formie elektronicznej przy użyciu profilu zaufanego lub poprzez platformę e-puap. W formie papierowej deklarację składa się we właściwym sobie w urzędzie gminy. Wypełnienie deklaracji jest obowiązkowe. Za niedopełnienie tego wymogu ustawodawca przewidział sankcje finansowe.

Więcej informacji o Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków znaleźć można na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku