°C

UZ po pierwszym naborze

fot. M. Czechowska
 

Ponad 5 tysięcy osób chętnych do studiowania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczelnia zakończyła rekrutację w pierwszym terminie. Do jutra trwa jeszcze nabór na kierunek lekarski. 

W przyszłym roku akademickim UZ zamierza kształcić na 61 kierunkach studiów stacjonarnych na 12 wydziałach. Czekamy jeszcze na podania, które zostały wysłane pocztą – mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka uczelni:

Na niektóre kierunki chętnych jest więcej niż miejsc. Nie znaczy to jednak, że nie przeprowadzą drugiego naboru. Pamiętajmy, że chętni składają dokumenty w różnych miejscach, dlatego obłożenie się zmienia – dodaje Ewa Sapeńko:

Limit przyjęć na Uniwersytecie Zielonogórskim na przyszły rok akademicki to prawie 7 tysięcy 800. Na studiach stacjonarnych będzie nieco ponad 4 tysiące 200 miejsc.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku