°C

Pszczoły lekarstwem na wiele dolegliwości

fot. K.Gonera
 

Biopole wytwarzane przez pszczoły, mikrowibracje ich skrzydeł, a nawet samo powietrze z ula czy zapach miodu mają zbawienny wpływ na nasz organizm. W Janowcu nieopodal Żagania stawia się na uloterapię.

Wioletta i Adam Wojterowie pszczołami zajmują się od wielu lat. Od niedawna jednak porzucili swoje dotychczasowe kariery i cały swój czas poświęcają tym owadom. Prócz pasiek od niedawna pochłania ich uloterapia.

– To nowa dziedzina apiterapii, medycyny naturalnej. Stworzyliśmy domek, w którym można przebywać razem z pszczołami. Takie obcowanie ma doskonały wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie – podkreśla Wioletta Wojtera:

Dzięki pszczołom powietrze wypełniające domek ulowy pozbawione jest bakterii i chorobotwórczych grzybów. W domku nie ma również elektryczności. Nie można tu wnosić urządzeń elektrycznych, w tym telefonów komórkowych.

– Zapach propolisu, wosku pszczelego i ten szum owadów działa niezwykle kojąco. Wpływa na nasz układ oddechowy i nerwowy. Poprawia się także jakość snu – dodaje mieszkanka Janowca z Pszczelej Krainy:

O ulach i pszczelich zwyczajach wie chyba wszystko Adam Wojtera. Jak sam mówi zawdzięcza to dziadkowi, przy którym stawiał pierwsze kroki. Dzięki babci rozpoczął naukę w technikum pszczelarskim:

Z apiterapii można korzystać od maja do września.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku