°C

Dziś Dzień Ratownika WOPR

fot. K.Gonera
 

Muszą stale być czujni i gotowi zażegnać niebezpiecznym sytuacjom. Spoczywa na nich bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. A woda oprócz tego, że daje ukojenie w ciepły dzień, bywa także bezlitosna dla tych, którzy są lekkomyślni. Dziś ratownicy WOPR obchodzą swoje święto.

29 czerwca nie jest przypadkową datą. Tego dnia w kościele katolickim przypada Dzień Świętego Piotra Apostoła, który jest patronem ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na podżagańskich Gryżycach nad strzeżonym akwenem coraz więcej miłośników wodnych kąpieli. Nad tym, aby odpoczywali bezpiecznie każdego dnia czuwa dwóch ratowników.
– Wakacje, to czas odpoczynku dla wszystkich. Dla nas to okres wytężonej pracy – mówi związany od wielu lat z WOPR Wojciech Ziółkowski:

– Kiedy moje dzieci są w wodzie stale jestem obok i nie opuszczam ich na krok. Wiem, że wystarczy chwila nieuwagi, więc obecność ratowników daje mi większe poczucie bezpieczeństwa – mówi spędzająca czas nad wodą z rodziną Sandra Kmiecik:

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa na terenie Polski od 1962 roku.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku