°C

„Na przerwie razem” – nowy program w szkołach

fot. M. Czechowska
 

Ma być wspólne spędzanie czasu i zabawa. W trzech zielonogórskich szkołach podstawowych pilotażowo wystartował projekt „Na przerwie razem”, organizowany przez Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. W szkołach powstały kąciki, w których uczniowie mogą bawić się i grać.

Mówi Karolina Bazydło – Stodolna specjalista z Biura:

Gry podłogowe podobają się zwłaszcza najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej numer 11, w której powstało kilka integracyjnych stref:

Lucyna Poźniak, kierownik Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Zielonej Górze wskazuje, że przedsięwzięcie ma zapewnić uczniom dobre samopoczucie w szkołach:

Lidia Dubniewska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze podkreśla, że strefy zabaw i gier dla uczniów mają także aspekt edukacyjno – wychowawczy:

 W programie „Na przerwie razem”, na razie biorą udział Szkoły Podstawowe numer 7, 11 i 22. Projekt będzie rozbudowywany.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku