°C

Hazard – choroba emocji

autor: Piotr Wiśniewski
 

Stres i napięcie wewnętrzne związane z przedłużającą się pandemią bardzo często według specjalistów popycha ludzi w stronę uzależnień. Dla niektórych osób zgubną formą regulacji emocjonalnej jest hazard, w którym bardzo często się zatracają.

Iwona Dobrzyńska psychoterapeutka uzależnień z Ośrodka Terapii Uzależnień przy ulicy Warszawskiej 6, wskazuje wiele rodzajów takiego uzależnienia.

Jednym z sygnałów świadczących o uzależnieniu od hazardu, które rodzina może zauważyć u osoby najbliższej jest jego nadmierne zaangażowanie się w tego typu aktywność.

Kluczem do pomocy uzależnionemu według specjalistki są dobre relacje w rodzinie.

Iwona Dobrzyńska zwraca uwagę na szybkie zauważenie problemu u nastolatka lub osoby dorosłej związanego z hazardem i nakłonienie takiej osoby do leczenia. Tylko w ten sposób można uzależnionego uchronić przed rozbiciem rodziny lub nawet samobójstwem.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku