°C

Policja ostrzega klientów banków przed oszustami w sieci

Fot. Envato
 

Policja ostrzega klientów banków przed oszustwami w sieciowych serwisach ogłoszeniowych. W całym kraju coraz częściej odnotowuje się próby wyłudzenia danych.

Pozyskiwanie informacji o numerach kart płatniczych czy danych do usług bankowości elektronicznej na przykład na portalach jest niemal masowe. Pod pretekstem dokonania zapłaty za usługę czy towar przestępcy podsyłają link. I tu zaczyna się atak.

Jak mówi komisarz Aneta Berestecka z żarskiej Komendy Powiatowej Policji jakiekolwiek odczucie, że coś jest nie tak powinno wzmocnić naszą ostrożność w sieci:

Policja podkreśla, żeby zastanowić się dwa razy, zanim podejmie się decyzję transakcji w sytuacji nacisku. – Często potencjalny zainteresowany, to oszust usiłujący wyciągnąć od nas dane – dodaje komisarz Berestecka:

Oszustwa takiej kategorii zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku