°C

„My nie chcemy stąd wyjeżdżać” – młodzież o depopulacji Lubuskiego

Fot. Zofia Popielecka
 

W Świebodzińskim Domu Kultury trwa wydarzenie pod tytułem „My nie chcemy stąd wyjeżdżać”. Chodzi o to aby zainteresować młodych ludzi problemem depopulacji regionu, a także zachęcić ich do pozostania.

Krzysztof Warcholik, świebodziński radny, prowadzi dzisiejszą debatę, jak podkreśla, jest ona częścią większego projektu, którego celem jest docieranie do młodzieży w mniejszych miejscowościach województwa:

Wojciech Jachimowicz z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówi, że ważne jest poczucie przynależności, to zatrzyma młodzież w ich miejscu zamieszkania:

Uczniowie, którzy na co dzień kształcą się w Świebodzinie, mówią, że organizacja debaty była bardzom dobrym pomysłem, ich zdaniem jest to sposób na zmuszenie młodych ludzi do refleksji oraz zastanowienia się nad tym jak i gdzie widzą swoją przyszłość:

Przypomnijmy, że spotkania  pt. „My nie chcemy stąd wyjeżdżać” mają potrwać do końca czerwca, dziś w Świebodzinie odbyło się pierwsze z nich.


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku