°C

Adam Marosi mistrzem świata w pięcioboju, Stasiak 19

fot. Marek Staniszewski
 

Węgier Adam Marosi wygrał rozgrywane w Egipcie seniorskie Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym, Na drugim miejscu Alexander Lifanov z Rosji, a podium zamknął Egipcjanin Ahmed Elgendy. Jedyny w stawce Polak, Sebastian Stasiak, był 19.

Marosi zakończył zmagania z wynikiem 1435 punktów, Alexander Lifanov 1426, a trzeic Ahmed Elgendy uzbierał 1417 „oczek”. Reprezentant Olimpii Zielona Góra Sebastian Stasiak na miejscu piętnastym z dorobkiem 1364 punktów.

Wczoraj z kolei w finale pań startowała klubowa koleżanka Stasiaka. Anna Maliszewska w finale Mistrzostw Świata zajęła 22 miejsce.

Dodajmy, że zarówno Stasiak, jak i Maliszewska mają już kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 


REKLAMA

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku